BIURO WDROŻENIOWO-PROJEKTOWE

Biuro Wdrożeniowo-Projektowe SABEL jest przedsiębiorstwem założonym w 1993 roku we Wrocławiu przez dr inż. Romana Sabata. Firma oferuje specjalistyczne usługi techniczne i produkty z dziedziny projektowania budownictwa i wyposażenia infrastruktury kolejowo-drogowej.

BWP SABEL zajmuje się projektowaniem urządzeń automatyki – sterowania ruchem kolejowym, telekomunikacji i elektroenergetyki oraz wykonuje usługi diagnostyczne, montażowe, instalacyjne i budowlane – zwłaszcza na stacjach i szlakach kolejowych oraz przejazdach kolejowo-drogowych. Efektem tych prac jest zwiększanie bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego.

BWP SABEL dynamicznie się rozwija i unowocześnia, sukcesywnie zwiększając rodzaj, ilość oraz jakość swych usług i produktów. Nowa dziedzina działalności – wytwarzanie wzmocnionych rur osłonowych z modyfikowanego polietylenu – to efekt wdrożenia innowacyjnej technologii wytłaczania polimerów.

Firma posiada system zarządzania jakością ISO 9001:2008. W kwietniu 2016 uzyskaliśmy certyfikat IRIS, który w maju 2017 stał się normą ogólnoświatową ISO/TS 22163:2017 w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury kolejowej. Obecnie w Polsce może się nią poszczycić jedynie kilka firm z branży sterowania ruchem i telekomunikacji kolejowej.

Do tej pory zostaliśmy uhonorowani wieloma znaczącymi nagrodami m.in. „Solidna Firma” począwszy od 2010 roku, „Jakość Roku” – od 2010 roku, „Medal Najwyższa Jakość Quality International” – od 2010 roku.

Naszym celem jest badanie i spełnianie potrzeb i oczekiwań klientów – w ramach obowiązujących wymagań prawnych i normatywnych;